O Nas

Witaj! 
 
Z tej strony Kasia i Justyna - twórczynie marki Relaksacyjne.pl.
 
Dziękujemy, że zaglądasz do naszego świata relaksacji w pięknym i naturalnym wydaniu. 
 
Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby każda chwila spędzona z naszymi produktami była wyjątkowa i przyniosła Ci regenerację i dobre samopoczucie.

Kilka słów o nas...

Kasia - Trenerka Biznesu i MentorCoach Kryzysowy. Na co dzień zajmuje się projektowaniem i zarządzaniem doświadczeniami klienta, a po godzinach pomaga przejść bez szwanku przez biznesowe i zawodowe kryzysy, pokazuje jak oswajać stres i udowadnia, że niezbędnym elementem wysokiej produktywności jest odpowiedni relaks i odpoczynek. Twórczyni szkoleniowej marki Be-Pro. Prywatnie zapalona żeglarka i podróżniczka, która uwielbia poznawać różne kultury od środka.

Justyna - od kilku lat zawodowo związana z sektorem bankowym. Pomaga także w rozwoju znanego portalu edukacyjnego Dyktanda.pl. oraz marki RetroCegla.pl. Absolwentka Wydziału Ekonomii Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach oraz Wydziału Zarządzania Wyższej Szkoły Bankowej w Chorzowie.

Prywatnie szczęśliwa mama i partnerka. Miłośniczka dobrej kuchni, dalekich podróży „na własną rękę”, rysunku oraz od pewnego czasu także krawiectwa. Sama o sobie mówi, że ma duszę artysty.

Skąd pomysł na Relaksacyjne.pl?

Na co dzień mierzymy się z wieloma wyzwaniami. Nasze listy zadań i ambitne cele wymagają pracy na najwyższych obrotach w pełnym skupieniu. Maratony długiej pracy przed ekranem komputera i telefonu sprawiały, że nasze życiowe baterie najzwyczajniej w świecie szybko się rozładowywały, a zmęczenie i stres dawały o sobie znać coraz częściej. Do tego doszło macierzyństwo, które jak wiadomo nie jest wyłącznie krainą mlekiem i miodem płynącą, wypełnioną jedynie tupotem małych stópek i słodkich uśmiechów. To także nieprzespane noce i trudne, często nieprzewidywalne momenty.

Rok 2020 przyniósł nam wszystkim bardzo dużo zmian. Wiele osób zostało zamkniętych w domach, które dodatkowo stały się miejscem pracy, a także żłobkiem, przedszkolem i szkołą. W takich warunkach szybko zacierają się granice między aktywnością zawodową, życiem rodzinnym a czasem wolnym. Zaczyna  nam brakować równowagi i skutecznych sposobów na odpoczynek, który jest kluczowy do dobrego i efektywnego funkcjonowania. Mnoży się za to stres i poczucie przytłoczenia. Tutaj rozpoczyna się poszukiwanie sposobów na poradzenie sobie z tym stresem, relaks, regenerację, złagodzenie rosnącego napięcia i oderwanie myśli od sytuacji wokół. 

Wiemy, jak ważne jest uważne zatrzymanie się w tej rozpędzonej rzeczywistości i zapewnienie sobie chwili oddechu. Dlatego tworząc Relaksacyjne.pl zaczęłyśmy szukać takiego rozwiązania, które pozwoli zregenerować siły i zrelaksować się w domu, będzie dostępny w każdej chwili, korzystnie wpłynie na zdrowie fizyczne i psychiczne oraz pozwoli utrzymać równowagę. Ważnym kryterium było również wykorzystanie naturalnych, szlachetnych i trwałych materiałów o właściwościach prozdrowotnych. Co więcej, kochamy piękne przedmioty i wierzymy, że estetyka tego, co się wokół nas znajduje, również wpływa na dobre samopoczucie.

Właśnie dlatego stworzyłyśmy markę Relaksacyjne.pl, w której cudowną moc regeneracji i odprężenia płynącą z naturalnych składników zamknęłyśmy w pięknych i funkcjonalnych poduszkach relaksacyjnych z eleganckiego jedwabiu i szlachetnego lnu. W obecnej ofercie nasze poduszki występują w czterech wariantach: jedwabne opaski na oczy z wypełnieniem z ziaren rzepaku oraz z wypełnieniem z siemienia lnianego i suszonego kwiatu lawendy, a także lniane termofory z wypełnieniem z soli himalajskiej oraz  z wypełnieniem z pestek wiśni.

Bliskie jest nam środowisko naturalne, dlatego poduszki szyjemy na bieżąco, specjalnie dla Ciebie - tak, by nie tworzyć zbyt dużych stanów magazynowych. Aby nie marnować cennych surowców, w naszej pracowni wprowadziłyśmy zasadę zero waste. Ze skrawków materiałów, które pozostają po uszyciu poduszek, tworzymy piękne gumki do włosów typu scrunchie - dzięki temu wykorzystujemy surowce w sposób zrównoważony. Kartony, w jakie pakujemy nasze produkty do wysyłki, pochodzą z recyklingu. Ograniczyłyśmy również do minimum ilość plastiku w naszych paczkach. Chcemy, aby nasza działalność w jak najmniejszym stopniu wpływała na środowisko naturalne. 

Chcemy, żeby nasze produkty relaksacyjne realnie odpowiadały na potrzeby naszych klientów. To bardzo ważne, żeby weryfikować to, co nam się wydaje, z oczekiwaniami odbiorców. Dlatego też dopracowanie koncepcji produktów relaksacyjnych nie byłoby możliwe, gdyby nie zaproszenie do współpracy kilku testerek. Kilkutygodniowe testy pozwoliły na wprowadzenie drobnych zmian w produktach, które z punktu widzenia użytkownika były istotne, a także pokazały, że nasz produkt jest odpowiedzią na potrzeby naszych potencjalnych klientów i spełnia swoją rolę. Dzięki temu zweryfikowałyśmy również nasze podstawowe założenia dotyczące właściwości naszych opasek na oczy i termoforów. Pozwoliło nam to także spojrzeć na nasze produkty oczami klienta.

Relaksacyjne-pl-19-min.jpg

Dlaczego postawiłyśmy na najwyższej jakości, naturalne materiały ?

Jak wiadomo nie od dziś, to co płynie z natury jest dla nas najlepsze. 

Zarówno jedwab jak i len są to materiały naturalne, które mają szereg cennych właściwości oraz zastosowań.  Surowce znane są nam od wieków i były wykorzystywane, zanim pojawiły się różnego rodzaju zamienniki naturalnych materiałów. Światowa produkcja jedwabiu plasuje się na poziomie ok. 50 tys. ton rocznie, to zaś stanowi tylko 0,2% całej produkcji włókien.  Jesteśmy świadome, że proces powstawania tego surowca jest długi i żmudny, co przekłada się na jego cenę.

Mimo że jesteśmy małą marką, chcemy od początku działać odpowiedzialnie  i świadomie. Wartości, jakie komunikujemy jako marka, tak naprawdę są naszymi wartościami. Tutaj wpisuje się m.in. dbałość o środowisko oraz polska produkcja. Mogłybyśmy pójść w kierunku surowców i półproduktów sprowadzanych np. z krajów rozwijających się. Wówczas produkcja i finalnie ceny byłyby dużo niższe. Jednak nie o to nam chodzi. Mamy świadomość, w jakich warunkach pracują tam ludzie oraz jak ogromny, negatywny wpływ na środowisko mają tamtejsze fabryki. Nie zamierzamy dokładać do tego swojej cegiełki. Stawiamy na sprawdzonych dostawców, pracujemy i szyjemy w naszej małej pracowni na Śląsku, z dbałością o każdy detal, z poszanowaniem środowiska, wkładając w cały proces dużo serca. Wierzymy, że mamy wpływ na to, jak wygląda świat i ta odpowiedzialność ma znaczenie nawet w przypadku małej marki.

Rozgość się, zostań z nami na dłużej i przekonaj się, jak wielką moc relaksacji ma natura ❤️

     

Nasza misja i wartości 

 

Naszą misją jest zadbanie o dobre samopoczucie Twojego ciała, duszy i zmysłów.

 

Nasze wartości to:

naturalne składniki i materiały o właściwościach prozdrowotnych i relaksacyjnych

estetyka i dbałość o każdy detal produktów

wytwarzanie produktów w Polsce

zapewnianie wyjątkowych doświadczeń 

15-min.pngdbałość o środowisko naturalne