Instrukcja prania

Instrukcja prania


Jedwabna poduszka relaksacyjna
Należy prać wyłącznie poszewkę! Nie wolno wkładać całej poduszeczki do wody! Jedwabną poszewkę można prać tylko ręcznie.
 

 1. Zdejmij jedwabną poszewkę z poduszeczki.
 2. Włóż ją do letniej wody (max. 30 stopni) z płynem do jedwabiu, płynem do delikatnych tkanin (możesz też użyć delikatnego szamponu do włosów) lub użyj naturalnych płatków mydlanych.
 3. Nie pocieraj i nie wyżymaj poszewki - wykonuj delikatne ruchy.
 4. Zadbaj, aby pranie nie trwało zbyt długo.
 5. Wypłucz poszewkę kilkakrotnie.
 6. Wypłukaną poszewkę połóż płasko na ręczniku (nie wykręcaj i nie wyciskaj materiału - nadmiar wody powinien zostać wchłonięty przez ręcznik).
 7. Zadbaj, aby podczas suszenia poszewka nie była wystawiana na działanie promieni słonecznych (mogą spowodować odbarwienia materiału), unikaj także innych źródeł ciepła np. suszenia na grzejniku.
 8. Poszewkę prasuj na lewej stronie, najlepiej kiedy jest jeszcze wilgotna. Maksymalna temperatura prasowania wynosi 100 stopni

 
Lniana poduszka relaksacyjna
Należy prać wyłącznie poszewkę! Nie wolno wkładać całej poduszeczki do wody! Lnianą poszewkę zalecamy prać tylko ręcznie.
 

 1. Zdejmij lnianą poszewkę z poduszeczki.
 2. Włóż ją do letniej wody (max. 30 stopni) z płynem do delikatnych tkanin (możesz też użyć delikatnego szamponu do włosów) lub użyj naturalnych płatków mydlanych. Zalecamy nie używać płynów do zmiękczania tkanin, gdyż mogą negatywnie wpłynąć na właściwości lnu (płyny zmiękczające są przeznaczone do tkanin sztucznych).
 3. Nie pocieraj i nie wyżymaj poszewki - wykonuj delikatne ruchy, aby nie spowodować odkształceń.
 4. Zadbaj, aby pranie nie trwało zbyt długo.
 5. Wypłucz poszewkę kilkakrotnie, delikatnie strzep nadmiar wody.
 6. Wypłukaną poszewkę połóż płasko na ręczniku (nie wykręcaj i nie wyciskaj materiału - nadmiar wody powinien zostać wchłonięty przez ręcznik).
 7. Poszewkę prasuj na lewej stronie, najlepiej kiedy jest jeszcze wilgotna. Maksymalna temperatura prasowania wynosi 110 stopni.
 8. Jeśli postanowisz poszewkę wyprać w pralce, pamiętaj o kilku ważnych zasadach: ustaw program do delikatnych tkanin z niską temperaturą; włóż poszewkę do specjalnego woreczka na pranie, aby rzep nie uszkodził innej odzieży; poszewkę pierz z odzieżą o podobnych kolorach.